Aöf Dersleri Özetleri - Çıkmış Sorular - Sınav Soruları

AÖF Ders Özetleri Uygulamasına Hoş Geldiniz,Uygulamadan tam anlamıyla faydalanmak için üye olunuz.

Bilgilendirme AÖF E-SINAV DUYURUSU YAPILDI

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Öne çıkan konu #1
Önceside de böyle bir konuyu açmıştım hatırlarsınız :) ya sınav ertelenir yada Atatürk Üniversitesinin eskinden yaptığı E-Sınav sistemini uygulayabilirler diye, bencede mantıklı olan E-Sınav olmasaydı.Yapılan açıklama aşağıda bulunuyor.

Anadolu Üniversitesi koronavirüs(Covid-19) nedeniyle 2019 – 2020 bahar dönemi yılı bahar dönemi ara sınavlarını online olarak internet üzerinden yapacağını açıkladı. Tüm açıköğretim öğrencileri bahar dönemi ara sınavına internet üzerinden e-sınav şeklinde girecekler.
Sınav süresi, soru tipleri değişmedi. Fakat E-öğrenmede bulunan test sorularını kesinlikle çözmenizi öneririm. Online sınav olduğu için herkese özel kitapçık hazırlanacak ve size özel hazırlanan kitapçık üzerinden sınava gireceksiniz. Sınav süresi 30 dakika olup sınavda 20 soru olacak ve bir soruyu gördüğünüzde soruyu çözmeden çıkamayacaksınız. Muhtemelen 4 yanlış yine 1 doğruyu götürecektir, soruları çözerken bilmediğiniz soruları boş bırakmanız faydanıza olur diye düşünüyorum.

E-ÖĞRENME TEST SORULARI ÇÖZMEK İÇİN TIKLAYIN

Yapılan açıklama bu şekilde;
Yeni Koronavirüs önlemleri kapsamında, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bahar döneminde eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için eğitim – öğretime, uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilmesi yönünde karar almıştır.

Sınav hakkında diğer bilgilendirmeler;

Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dâhil olmak için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız veyahut tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız gerekecektir. Gerekli teknolojik altyapıya sahip değilseniz, çağrı merkezinden 6-7-8 Nisan 2020 tarihlerinde randevu alarak, istediğiniz herhangi bir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürosunda, internet ortamında yapılacak sınava girebilirsiniz.

Sınav sistemimiz 18 Nisan – 7 Mayıs 2020 tarihleri arasında, 20 gün boyunca sizlerin erişimine açık olacaktır.

Bu 20 günlük süreçte, sorumlu olduğunuz ders ya da derslerinize ait sınavlarınızı, istediğiniz gün ve saatte sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirtilen tarihin son günlerine kalmanızın, bağlantı problemlerine yol açabileceğini de göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

AÖF Çağrı Merkezi Numarası: 0850 200 46 10
Aöf E-Sınavı hakkında kafanıza takılan bir şey olursa bu konu altında sorabilirsiniz

Son düzenleme: